PQQ – nie tylko antyoksydant!

PQQ to jeden z najbardziej nowoczesnych suplementów diety, a jego potencjał jest dopiero na etapie odkrywania i doceniania. Dowiedz się, czym dokładnie jest PQQ i jak działa ten niezwykły suplement diety.

PQQ to mikroskładnik pokarmowy, posiadający charakter podobny do witaminy. Jego działanie bywa porównywane do Koenzymu Q10 lub witaminy K. PQQ w znaczący sposób wspiera funkcjonowanie całego organizmu, poprawiając między innymi pracę komórek. PQQ jest bardzo silnym antyoksydantem, dlatego skutecznie zapobiega powstawaniu zjawisku stresu oksydacyjnego. Niweluje nadmierną aktywność wolnych rodników oraz neutralizuje skutki ich działania. Ponadto PQQ może zmniejszać stany zapalne w organizmie. PQQ bardzo skutecznie zapobiega starzeniu się organizm, nie tylko przez swoje właściwości przeciwutleniające, ale też dlatego, że stymuluje powstawanie nowych mitochondriów. Z wiekiem jest ich coraz mniej, przez co obniża się sprawność – PQQ to doskonałe remedium na starzenie. Ma także działanie nootropowe, zwiększając czynnik wzrostu nerwów w mózgu, poprawiając pamięć i koncentrację oraz zapobiegają chorobom takich, jak choroba Alzheimera lub Parkinsona.

 

PQQ to świetny sposób na poprawę swoich zdolności fizycznych i intelektualnych. Jest doskonałą propozycją w dzisiejszych czasach, kiedy nieustannie jestesmy atakowani przez wolne rodniki i starzejemy się coraz wcześniej. PQQ jest również dobrym wsparcie dla osób, które chcą poprawić swoje czynności intelektualne. Nie zwlekaj i przekonaj się na własnej skórze, że PQQ potrafi zdziałać cuda!