Orotan kreatyny – ciesz się jeszcze większymi możliwościami

Kreatyna to bezdyskusyjnie jeden z najbardziej popularnych, a zarazem skutecznych suplementów diety dla sportowców. Pozwala znacząco podnosić wyniki treningowe. Od niedawna jednak zrobiło się głośno na temat substancji, jaką jest orotan kreatyny!

Kreatyna to kwas β-metyloguanidynooctowy, zawierający elementy strukturalne guanidyny i kwasu octowego. Wytwarzana jest przede wszystkim w mięśniach. To tam powstaje aż 98% kreatyny. Organizm wykorzystuje ją przede wszystkim jako dodatkowe źródło energii. To dzięki kreatynie możemy ćwiczyć dłużej i bardziej intensywnie, a także podnosić ciężary większe niż dotychczas. To właśnie kreatyna stanowi idealne, alternatywne źródło energii podczas treningu. Ma ona działanie anaboliczne i antykataboliczne oraz stymuluje syntezę nowych włókien mięśniowych, czyli przyczynia się do rozrostu masy.

Orotan kreatyny pozwala na zwiększenie korzyści, płynących z suplementacji. Jest to połączenie kreatyny i kwasu orotowego. Dzięki orotanowi kreatyny możliwe są jeszcze dłuższe i bardziej intensywne treningi. Dodatkowo wzmacnia ona funkcje poznawcze, co jest bardzo przydatne w czasie ćwiczeń. Pomaga również w zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu oraz pozytywnie wpływa na układ nerwowy, który w przypadku sportowców narażony jest na szczególnie duże obciążenie.

Orotan kreatyny to jeden z najbardziej nowoczesnych suplementów diety, który pozwoli Ci znacząco podnieść efektywność treningu i cieszyć się jeszcze bardziej umięśnioną sylwetką, a dodatkowo poprawi stan Twojego zdrowia i doda Ci energii podczas każdej wizyty na siłowni i nie tylko!